Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Więcej o podporach Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. Jak się ich używa? Dlaczego warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej funkcja

Pośród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów i podpory stropowe. Ten ostatni typ używany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu betonem i stosowne jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zazwyczaj w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także części produkowane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się imponującą jakością, przemyślaną konstrukcją oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory stropowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w trudnych warunkach. Aktualnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]