Okna drewniane – zalety i cechy charakterystyczne

Okna drewniane – zalety i cechy charakterystyczne

Okna drewniane producenci. Więcej na www.oknostol.com.pl

Okna drewniane najczęściej preferowane bywają nie tylko ze względu na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz również na ich trwałość. Ten ekologiczny materiał daje elegancki wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Jednakże nie tylko estetyka jest istotnym atutem tego typu okien. Jakie są pozostałe względy, dla których warto je wybierać, nawet jeżeli ich koszt jest nieco wyższy aniżeli okien plastikowych?

Okna drewniane – liczy się piękno

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych mających związek z aranżacją domu, mówi o niezwykłym klimacie, jaki buduje materiał ten. Można również decydować się na różne gatunki tego surowca, które mają rozmaity wygląd, barwę czy też inną fakturę, co stwarza duże możliwości aranżacyjne oraz można dzięki temu zaspokajać najróżniejsze gusta i oczekiwania. Drewno jest też zdecydowanie ciepłe, kojarzy się z domową przytulnością, jest zatem świetnym materiałem do wytwarzania wszelkich elementów wystroju wnętrz.

Pozostałe ważne cechy okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał stwarza ogromne możliwości jeżeli chodzi o wykonywanie okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd i stylistykę. Drewno można pokrywać dowolnymi farbami, a także obrabiać, wykonując piękne formy. Jedynie drewno nadaje się do restauracji zabytkowych budowli, świetnie spisuje się także w przypadku osób mających alergie. Nie ma w sobie żadnych chorobotwórczych substancji, a wręcz dobrze wpływa na zdrowie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych zalet trzeba jeszcze dodać fakt, iż znanych jest mnóstwo skutecznych metod wydłużania żywotności drewnianych okien, a także to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno gdy wziąć pod uwagę jego pozyskanie, jak również utylizacji, który to proces jest dość prosty oraz nie szkodzi ekosystemowi. Zalety te powodują, że okna drewniane są bardziej godne polecenia niż produkty wykonywane z PCV czy plastiku.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]