Mieszkanie w stylu industrialnym – zastosowanie klinkieru elewacyjnego

Mieszkanie w stylu industrialnym – zastosowanie klinkieru elewacyjnego

Klinkier to rodzaj dekoracyjnej cegły, która może być użyta zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Czym się cechuje i dlaczego jest współcześnie tak chętnie stosowana w pracach budowlanych?

Cechy klinkieru elewacyjnego

Klinkier to nic innego jak wypalane w bardzo wysokich temperaturach płytki ceglane charakteryzujące się wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz zawilgocenie. Płytki z cegły od wielu dekad stosuje się jako element wykończenia domów oraz mieszkań – mogą posłużyć między innymi jako płytki elewacyjne wewnętrzne lub cegła na komin. Klinkier jest stosowany też na podokienniki, cokoły, naroża oraz inne części budynków i znakomicie sprawdza się zarówno w przypadku budynków utrzymanych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo elegancko i jest niepodatna na negatywne czynniki z zewnątrz – niską temperaturę, śnieg, promieniowanie słoneczne czy deszcz. Klinkier na elewacje utrzymuje się więc przez lata w nienaruszonym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają również inne zalety – zastosowanie naturalnego materiału powoduje, iż są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe i klinkier na elewację

Cegła dekoracyjna zastosowana na ścianę zewnętrzną domu nada budynkowi wyjątkowego charakteru i odróżni go od innych. Z kolei klinkier jako elewacja wewnętrzna uwydatni styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – wspaniale będzie pasować do wnętrz inspirowanych przestrzenią nowojorskiego loftu. Doskonałej jakości płytki z cegły można kupić w licznych sklepach z materiałami budowlanymi – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.