Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Dowiedz się więcej o kontenerach otwartych na ekombud.pl

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, zdemontowane elementy stolarki otworowej, jak również stare płytki ceramiczne lub parkietowe – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]