Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Kiedy warto wybrać okna skrzynkowe?

Jeśli szukasz okien skrzynkowych, koniecznie wejdź na www.oknostol.com.pl

Okna skrzynkowe kojarzymy przede wszystkim z zabytkowymi obiektami. Często spotkać je można w zabytkowych kamienicach, wiejskich domkach oraz dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z myślą o założeniu w takich budynkach, gdyż użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Warto przy okazji zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory estetyczne coraz częściej zakładane są również we współczesnych obiektach. Szczególnie, że dzisiejsze wersje są równie funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Okna skrzynkowe – budowa

Określenie okien skrzynkowych bierze się z ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi jest pusta przestrzeń. Jest to pewnego rodzaju izolator, który zabezpiecza pomieszczenie przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko dzielone są na czworo części – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i kiedyś były używane do wentylowania pomieszczeń. Taka budowa najlepiej sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – między innymi domach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę i modrzew, jednak ostatnimi czasy ich twórcy stosują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się wszak znacznie bardziej wytrzymałe na działanie wilgoci, powietrza i ekstremalnych upałów.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]