Gdzie wykorzystuje się blachy trapezowe?

blacha trapezowa dachowa, blachodachówka trapez

Blachy trapezowe na dach tworzą odporne pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Blachy trapezowe – niedrogie a przy tym odporne pokrycie

Nazwa blachy trapezowej czerpie od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Materiał jest ceniony również ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do wykonywania pokryć dachowych i może być doskonałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie można położyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Najlepiej prezentuje się na obiektach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być także używana wszędzie tam, gdzie z różnych okoliczności nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Trapez na dach będzie też doskonale prezentować się jako wykończenie magazynów, garaży bądź obiektów gospodarczych. Blachę trapezową dachową powinno się kupować bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy pewność, że towar jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Nasze dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08