Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

Gdzie najlepiej sprawdzą się blachy dachowe?

Znajdź blachodachówki.

Blachy dachowe to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę trwałe.

Blacha na dach – charakterystyka i atuty

Blacha na dach produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakieru są również odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. Żeby jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachodachówkę warto kupić w wypróbowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasze dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08