Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Jeśli chcesz zamówić ekologiczne domy drewniane, koniecznie odwiedź tę stronę.

Jeszcze jakiś czas temu wielką popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z cegły kształtem przywodzące na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od dawna traktowane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach z drewna nie stosuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. Dzięki temu domy drewniane w żadnym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale prezentują w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię i osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]