Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Sprawdź, gdzie kupić dźwigar, wejdź na http://tinyurl.com/y648tkyl

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z betonu, a także przygotowanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki są również potrzebne przy formowaniu sufitów – wówczas ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dzięki dźwigarom sklepienie nie opada natychmiast po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z czego produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest sporym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Dlatego jego istotnym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania i typ wykorzystanych w tym celu materiałów. Muszą one być właściwie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na potężne naciski. Najlepszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak topola, buk, olcha czy sosna. Niesłychanie istotne jest także poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym oddziaływaniem wody, klejów i innych ciekłych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – warto posiadać własne czy wypożyczyć?

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych budynków mają własne dźwigary. Ich zakup oraz składowanie generuje jednak pewne wydatki. Natomiast firmy, które od czasu do czasu podejmują się zamówień tego rodzaju, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, a także pozostałych części szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]