Cegła ręcznie formowana – estetyka i wytrzymałość

Cegła ręcznie formowana – estetyka i wytrzymałość

Cegły elewacyjne to uznany element budowlany, który jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, służy jako dekoracja, a jednocześnie sprawia, że budynek odróżnia się spośród pozostałych. Dlaczego cegła na elewację jest tak popularna i gdzie się ją wykorzystuje? W jakich kolorach wytwarzany jest ozdobny klinkier?

Cegła na elewację – zastosowanie

Naturalne cegły na elewację zachwycają swoim oryginalnym designem i mogą być wykorzystane zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Cegły na elewację wspaniale dekorują domy, a także nadają im klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich chropowata powierzchnia bardzo dobrze sprawdza się w przypadku nieruchomości utrzymanych zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Z kolei klinkier na komin cechuje duża trwałość i doskonale radzi sobie przy dużych wahaniach temperatur. Klinkierówka może też być stosowana na ścianach wewnątrz domu, jak również do wykończenia wytrzymałego i pięknego blatu lub zabudowania kominka – możliwości jest dużo!

Klinkierowa cegła elewacyjna – postaw na kolory

Klinkierowa cegła elewacyjna charakteryzuje się trwałością, niską nasiąkliwością oraz odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne, co powoduje, że jest chętnie używana w branży budowlanej. Parametry techniczne to jednak nie jedyne zalety, jakimi dysponuje cegła klinkierowa. Jej kolory pozwalają na osiągnięcie bardzo oryginalnego efektu wizualnego – cegły mogą osiągać odcień brązu, żółci, pomarańczu, beżu, czerwieni, a po domieszce glinki o kontrastowej barwie również wiele innych, łącznie z niebieskim czy różowym. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że dom jest niepowtarzalny!