Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Kup baseny kąpielowe

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu więc niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo dla salonów spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można postawić na standardowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Fantastycznie prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa także halę basenową albo ogród. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Tego rodzaju elementów jest jednak znacznie więcej – jedne podwyższają walory użytkowe basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]