Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Dalsze informacje o soku z kapusty.

Produkty fermentowane po latach zapomnienia znowu wróciły do menu Polaków. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również inne, przedtem mniej znane warzywa i owoce. Kiedy piszemy o zdrowotnych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób nie wspomnieć także o napojach takich jak kombucza, maślanka czy różnego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie są godne zainteresowania – pomagają prosto i błyskawicznie dostarczyć naszemu ciału substancje niezbędne dla jego właściwego funkcjonowania.

Sok z kapusty kiszonej i buraków – jakie składniki w nich znajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie multum substancji wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie. Głównym elementem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za proces fermentacji. Sok z buraków, ogórków bądź inny kwaszonek to również świetne źródło witamin. Godne uwagi jest przede wszystkim wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków zawiera jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na zawartość witaminy K i E, witamin z grupy B, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kapusty kiszonej – czemu trzeba go spożywać?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego pozytywnie wpływa na pracę jelit oraz naszą odporność. Na domiar tego liczne witaminy poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają walczyć ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak np. wrzody żołądka czy refluks. Działają one również osłonowo w trakcie leczenia antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]