Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

Jeśli potrzebujesz środków dezynfekcyjnych, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają zachować czystość różnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – zawartość i działanie

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na organizm człowieka. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków odkażających na ogół znajdziemy chlor, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, jak również sporo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych) oraz żele.

Przeznaczenie środków do dezynfekcji

Środki odkażające używane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, toalet, znajdują też zastosowanie przy myciu sztućców, blenderów, krajalnic, maszynek do mięsa oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]