Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Znajdź lampę solną na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne ozdoby z kamienia i minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po Polsce, a nieraz kupujemy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej to zwyczajne ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania obiektów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przeważnie lampy, ale także inne narzędzia.

Lampy solne występują w kilku odcieniach

Lampy solne pięknie wyglądają i bez trudu można je dobrać do wystroju domu, gdyż są dostępne w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne jak linie papilarne, bowiem nie ma kamieni o identycznej strukturze krystalizacji i kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, nieregularną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różnorodne kształty, m.in. sześcianu czy też piramidy.

Lampy solne a generowanie ujemnych jonów

Mnóstwo ludzi sądzi, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania jonów ujemnych, równoważących te wyzwalane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi ludziom cierpiącym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest subtelny i kojący, toteż poleca się kupienie ich jednostkom cierpiącym na stres albo brak snu, gdyż przy nich można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Robi się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a płaskie bloki z soli wykorzystuje się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]