W jakim wnętrzu sprawdzą się rolety podgumowane?

W jakim wnętrzu sprawdzą się rolety podgumowane?

W najupalniejsze miesiące roku Twój dom nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Odpowiedzią na ten problem jest roleta podgumowana. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed wyjściem z domu zaciągnij okna roletami podgumowanymi i po powrocie upajaj się nienagrzanym, chłodnym pomieszczeniem, idealnym do relaksu. Ten model rolety w pełni nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak działa roleta podgumowana? W których pomieszczeniach spisze się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Atuty rolet podgumowanych

Największą zaletą rolet podgumowanych jest fakt, iż powodują one pełne zaciemnienie wnętrza. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza promieni słonecznych do pokoju, tym samym wnętrze się nie ogrzewa. Najczęściej latem zachowanie w pokojach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie posiadasz klimatyzacji, to wybierz taki rodzaj rolety. Rolety podgumowane zwykle są wybierane do wnętrz, takich jak łazienka czy kuchnia, ale także do silnie nasłonecznionych pomieszczeń. Nic nie przeszkadza, by były dekoracją Twojej sypialni albo salonu.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Rolety podgumowane najczęściej występują w wariancie produktu 100% zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego bądź mocno oszklonego pomieszczenia, to ten typ spisze się idealnie. Również pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub pełnego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna czy gabinet, to świetne pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych elementów wnętrza lub zdecyduj się na model w absolutnie kontrastujący z nimi. Rolety mogą być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem wnętrza, jednak wiele zależy od Twojej inwencji i koncepcji ich wykorzystania.