Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Potrzebujesz toczka do jazdy konnej? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jazdy konnej dostępne są 2 typy zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi certyfikatami, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]