Świeczniki solne oraz ich cechy lecznicze

Świeczniki solne oraz ich cechy lecznicze

Jeśli potrzebujesz świecznika solnego, skieruj się na ten adres.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach lub sypialniach. Ale czy jesteś przekonany, iż pokrewne właściwości posiadają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach i odcieniach oraz sprawdzają się rewelacyjnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta ponadprzeciętna sól cechuje się różanym kolorem, który dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, inaczej posiada indywidualny charakter.

Jak działają świeczniki solne?

Świeczniki solne stanowią śliczny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, bardzo dobrą do relaksu czy romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, iż poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło emitowane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń, takie jak pył, bakterie lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Świeczniki solne – właściwości lecznicze

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Zredukowanie stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie psychiczne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka czy gabinet. Należałoby jednak nie zapominać, by korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasze dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]