Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. To również fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu lub sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz różnych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale różnych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego pomieszczenia.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Dobrze dobrany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić spanie lub odpoczynek, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują też do każdego nowoczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.