Rodzaje namiotów weselnych – na jaki się zdecydować

Rodzaje namiotów weselnych – na jaki się zdecydować

Śluby w amerykański stylu stają się coraz bardziej popularne, nic więc dziwnego, że młode pary chętnie zamawiają namioty weselne, które spełnią ich oczekiwania. Planujesz urządzić ślub w plenerze i chcesz znaleźć najlepszy produkt? Sprawdź nasze wskazówki!

Namiot na wesele a liczba gości

Popularność wesel na świeżym powietrzu sprawia, że na rynku można znaleźć bardzo wiele namiotów na wesele, a ich różnorodność pozwala na dobranie produktów spełniających wszelkie potrzeby przyszłych nowożeńców. W sprzedaży można spotkać zarówno namioty ślubne, które przydadzą się podczas organizacji wesela dla dużej liczby gości, jak i modele produkowane z myślą o kameralnych spotkaniach. Urządzasz niewielkie przyjęcie na działce, a może bardziej wystawną uroczystość? Jeżeli masz większe plany, sprawdź dostępne w sprzedaży hale namiotowe, w których bez trudu pomieścisz wszystkich zaproszonych.

Namiot ślubny – typu gwiazda czy dwuspadowy?

Wielkość namiotu to ważny, ale nie jedyny element, który warto wziąć pod uwagę przy jego wyborze. Niezwykle ważny jest również rodzaj konstrukcji. Do najczęściej spotykanych typów należą – namioty bankietowe, hale namiotowe, namioty typu Gwiazda, Turek, Stretch, pawilony, tzw. jurty, modele z dachem dwuspadowym lub spiczastym, a także hale z plexi.

Namiot ślubny – zadbaj o komfort zaproszonych

Ważna jest także solidna konstrukcja namiotu – najlepszym rozwiązaniem są modele skonstruowane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Maksymalny wygodę zapewnią wodoszczelne poszycia, które osłonią też przed promieniowaniem UV oraz zapobiegną skraplaniu wody na ściankach czy wydostawaniu się ciepła z namiotu.