Podkłady jednorazowe – zastosowanie w medycynie

Podkłady jednorazowe – zastosowanie w medycynie

Więcej o podkładach jednorazowych

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia wirusy, grzyby i bakterie znajdują się praktycznie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zakażenia powstaje jednakże w obiektach, w których zazwyczaj przebywają osoby chore lub tam, gdzie w wyniku różnych zabiegów narzędzia mają kontakt ze skórą lub innymi tkankami. Takimi punktami są przede wszystkim wszelkiego typu salony spa, placówki służby zdrowia, studia tatuażu oraz gabinety kosmetyczne. Aby obniżyć groźbę transferu drobnoustrojów i innych szkodliwych mikroorganizmów, stosuje się rozmaite akcesoria – poza rękawiczkami z silikonu i preparatami do dezynfekcji są to w szczególności podkłady higieniczne.

Podkłady higieniczne – ochrona przed drobnoustrojami i wirusami

Wiele niebezpiecznych wirusów i grzybów przenosi się poprzez kontakt skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez osoby zarażone. Aby zmniejszyć niebezpieczeństwo migracji bakterii w salonach i gabinetach urody, korzysta się z podkładów higienicznych. Zazwyczaj są one wytworzone z celulozy lub podobnych tworzyw i są skuteczną barierą dla drobnoustrojów. Podkłady medyczne są jednorazowego użytku i rozkłada się je np. na kozetki, fotele ginekologiczne i dentystyczne bądź sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady higieniczne – do używania w ogólnodostępnym WC

Jeszcze wyższe zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych powodowanych przez mikroorganizmy panuje tam, gdzie z zabrudzoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – przede wszystkim w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów redukują jednorazowe nakładki na deskę sedesową. Korzystanie z nich jest rekomendowane we wszelkich punktach, w których toaleta jest publicznie dostępna – na przykład w biurach, placówkach oświaty, punktach usługowych czy kinach.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]