Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Jeśli potrzebujesz lonży dla konia, skieruj się tu.

Lonża dla konia to sprzęt niezwykle często stosowany w czasie lekcji jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są obecne w sklepach? Z czego są wytwarzane te przyrządy i gdzie warto ich szukać?

Typy oraz rola lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to dość długa lina, najczęściej nieprzekraczająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w czasie lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, trzymaniem wodzy, a także dosiadaniem. Koń prowadzony jest po zarysie okręgu, a lonża używana jest do kontroli zachowania zwierzęcia. Narzędzie to służy również akrobatom cyrkowym oraz woltyżerom do doskonalenia technik i asekuracji prezentowanych trików. Lonża przydaje się poza tym przy hipoterapii. Lonżę jeździecką stosuje się również podczas treningu bez jeźdźca – w takim przypadku jest stosowana do szkolenia młodych zwierząt i zapewnienia im właściwej porcji ruchu.

Lonża jeździecka – postaw na produkty znanych marek

Obfity wachlarz akcesoriów jeździeckich znajdziesz w dobrze wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają specjalistyczny ekwipunek w rozważnych cenach. Posiadają one profesjonalne lonże jeździeckie od najlepszych wytwórców – m.in. Jumptec, Imperial Riding czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża dla konia w czerwonym, turkusowym, a może czarnym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade oferuje ogromny asortyment produktów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych klientów. W sklepie oferowane są lonże wykonane m.in. z nylonu. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, miękkiego materiału i zaopatrzone w obrotowe zapięcie.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]