Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Chcesz zamówić sprzęt do drenażu limfatycznego? Kliknij tu.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko wiek temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – pobudzenie cyrkulacji limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często używają urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród urządzenie uciska kończynę, wspomagając tak przepływ limfy. Istnieje mnóstwo wskazań do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również niesłychanie popularna w świecie sportu, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Ogromne możliwości wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, zatem bez przeszkód można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne i miażdżyca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]