Kosmetyki naturalne – na bazie czystych, ekologicznych roślin

Kosmetyki naturalne – na bazie czystych, ekologicznych roślin

Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz kosmetyki naturalne

W ostatnim czasie nastąpił powrót do produktów naturalnych i ekologicznych. Pragniemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale również aby zawierały łagodne dla ustroju składniki.

Kosmetyki naturalne – zalety

Kosmetyki, które powstały na bazie ekologicznie czystych roślin, cieszą się coraz większą popularnością. rezygnujemy składników syntetycznych i chemicznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne rzadko uczulają, nie mają sztucznego, duszącego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Pakowane są zazwyczaj w przyjazne środowisku opakowania, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Skład kosmetyków ekologicznych

Do wytwarzania kosmetyków ekologicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też mniej spotykane oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, wielką wagę przykłada się do pochodzenia składników oraz idealnej harmonii między koniecznymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne można kupić w Polsce?

Największym asortymentem szczycą się doskonale zaopatrzone sklepy online. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy – kremy naturalne, balsamy nawilżające, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może również zabraknąć produktów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]