Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

Kup hakowce

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się wysoką trwałością, a także spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Z jakiego powodu warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Wśród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która zapobiega wylewaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą uchwyty do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Osobną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały miałkie mogą również posiadać uszczelnioną klapę. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą też kontenery otwarte używane do przechowywania i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]