Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Katar u niemowlaka zwykle nie jest groźną dolegliwością. Mimo powszechności tej choroby i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak jej lekceważyć. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może działać drażniąca na inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosku naszego dziecka. Jak zatem zrobić to efektywnie i bezpiecznie?

Odciągacz do nosa dla niemowląt – skutecznie odessie katar

Sposobów na usunięcie wydzieliny z noska niemowlaka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą może być dla malucha bardzo nieprzyjemne. To tłumaczy popularność innego typu odciągaczy, które są wydajniejsze i wygodniejsze w eksploatacji niż gruszki. Najprostsze modele działają na wdech, a bardziej skomplikowane urządzenia to odciągacze do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Przykładem aspiratora do odkurzacza jest Katarek. Opisywany odciągacz kataru jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo wydajny, co wynika z jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko odciąga flegmę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa fizjologicznym roztworem soli, co łagodzi objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Jest on dostępny w dwóch wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).