Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Niedrożność nosa u małych dzieci to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie jeść ani spać, gdy doskwiera im gromadzący się katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie wydzieliny jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do komplikacji, a po nadkażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, spływa po ściance gardła powodując podrażnienie. Bakteryjny, żółtozielony katar jest niebezpieczny dla płuc i oskrzeli.

Jak usuwać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą naszej pociesze pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Tworzące się podciśnienie wciąga katar do gruszki. Innym sposobem jest aspirator na wdech rodzica. Aktualnie dużą popularnością cieszy się natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa do odkurzacza

Takie rozwiązanie może budzić zdumienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele skuteczniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko z powodu zastosowania jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, należy stosować po uprzednim rozrzedzeniu wydzieliny roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru należy zadbać o nawilżenie błony śluzowej nosa podrażnionej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).