Czym się różni roleta ścienna od okiennej?

Czym się różni roleta ścienna od okiennej?

Pragniesz o roletach w Twoich pomieszczeniach, ale jest to niemożliwe, ponieważ nie da się ich zamontować na oknie? Jeszcze nie wszystko stracone. Dla osób w Twojej sytuacji wymyślono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na ścianie bądź suficie. Czy warto zdecydować się na ten rodzaj rolety? Gdzie rolety ścienne najlepiej spełnią oczekiwania?

Gładkie rolety ścienne wewnętrzne

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest wariant wyprodukowany z gładkiego materiału. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza część promieni słonecznych do pomieszczenia, ale osłania przed nadmiernym rozgrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Domeną takich rolet jest nieskomplikowany montaż na suficie lub ścianie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub czy też specjalnych zdolności monterskich, rolety ścienne wewnętrzne wymagają przewiercenia 2-ch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Kolejną, istotną różnicą między roletami ściennymi i okiennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bardziej roleta przylega do okna, tym bardziej chroni przed światłem i nagrzewaniem gwarantuje. Rolety ścienne są mocniej oddalone od szyby niż rolety okienne, w związku z czym zaleca się montować je w pokojach, do których powinno docierać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej wariant dzień noc. Tutaj poziom przepuszczalności światła jest zależny od gęstości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wyprodukowano roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki konstrukcji z poprzecznych pasków, powoduje, iż odnajdą się w nowoczesnych, stylowych wnętrzach. Rolety dzień noc występują w wersji ściennej i okiennej. W zależności od potrzeb czy rodzaju okna można dobrać jedną z tych opcji. Ten rodzaj rolety polecamy zwłaszcza do nietypowych okien, z kilkoma kwaterami.