Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Jeśli chcesz zamówić czapsy, koniecznie odwiedź ten adres

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie posiadają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią wyłącznie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla całej nogi. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży zazwyczaj znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]