Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Więcej o mopach do mycia podłóg na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Czyszczenie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – wystarczy odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub sporą powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym charakteryzują się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają głównie 2 cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o dużym metrażu – na przykład hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto także mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Dobrze dobrany trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów profesjonalnych

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli wydajnie i szybko myć podłogi. Praktycznie równie ważne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie upraszcza i skraca czas czyszczenia podłóg. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni zalecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]