Bursztyn

Bursztyn

Jeśli potrzebujesz biżuterii z bursztynem, koniecznie wejdź na https://www.bizutik.pl/bizuteria-z-bursztynem

Biżuteria z bursztynem ciągle jest modna – tak wśród młodych ludzi, jak i znacznie starszych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak dziwić – złoto Bałtyku jest zaliczany przecież do najładniejszych surowców, a łatwość jego w nadawaniu mu różnych form sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki mogą dostosować się do aktualnych mód. By cieszyć się jej wyglądem, musimy o jantar odpowiednio zadbać. O co chodzi? Przeczytajcie nasz artykuł.

Zasady przechowywania biżuterii z bursztynem

Bursztyn to nadzwyczaj wrażliwy materiał – z tego powodu biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Każdy wisiorek musimy owinąć miękką tkaniną, a następnie szczelnie otulić plastikowym workiem i włożyć do drewnianej szkatułki. Warto również mieć na uwadze, by w jednej paczce nie trzymać dwóch wisiorków – mogą się przecież porysować.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie znosi silnych substancji chemicznych. Lepiej zatem zrobimy, wybierając do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – między innymi oliwę z oliwek albo kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona delikatną szmatką, nieznacznie nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej za dużo.

Restauracja biżuterii z bursztynem

Znalazłeś w piwnicy zabytkową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale robi ogromne wrażenie, ale widać jej wiek. Czy można ją odnowić? Próbując zrobić to samodzielnie, możesz jedynie pogorszyć sprawę – najlepiej więc postąpisz, powierzając ją złotnikowi.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]