Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Dowiedz się więcej o bryczesach do jazdy konnej

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, dużych pokładów cierpliwości i wielu wyrzeczeń, ale także odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, dzięki czemu minimalizują ryzyko otarć naskórka. Dobrze uszyte spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a zarazem nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec czuje się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wykonany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych materiałów dających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący też uda i łydki. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są też walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszenie.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]