Bagażniki bazowe na boxy dachowe i nie tylko

Bagażniki bazowe na boxy dachowe i nie tylko

Jeśli potrzebujesz bagażnika na relingi, koniecznie sprawdź ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne podczas urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczną budowę. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Miejmy jednak na uwadze, aby wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – bezpieczny przewóz rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem deski snowboardowe, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części auta – na klapie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Nasze dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]