Antybakteryjny żel do rąk – higiena w domu i pracy

Antybakteryjny żel do rąk – higiena w domu i pracy

Chcesz zamówić antybakteryjny żel do rąk? Skieruj się tutaj.

Nawet do pięciu milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym cm2 skóry dłoni. Gros tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się pasożyty, bakterie i wirusy powodujące bardzo poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent bakterii. Na co dzień to satysfakcjonujący wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie o wiele skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest używany

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w wielu sferach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – przychodniach, gabinetach dentystycznych czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu potraw z mięsa (głównie z drobiu), jajek oraz mleka, ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym często są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych pojemnościach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach wieszanych na ścianie, często przystosowanych do włączania łokciem bądź wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]