Antena telewizyjna – cechy i istotne elementy

Antena telewizyjna – cechy i istotne elementy

Jeśli szukasz anteny telewizyjnej, odwiedź tę stronę

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym przedmiotem, trzeba zainwestować również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co można znaleźć w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest dziś niezwykle duży. W sprzedaży znaleźć można anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, charakteryzują się też wysoką odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co należy brać pod uwagę przy jej wyborze?

Bardzo duża oferta anten naziemnych sprawiła, że należy mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zamontować. Warto pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]