Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Album na monety – proste i bezpieczne przechowywanie monet

Potrzebujesz klasera na monety i banknoty? Sprawdź https://bit.ly/3wlkJSZ.

Gromadzenie monet oraz banknotów to nie tylko przyjemność ze znajdowania i kupna nowych eksponatów, ale również uczucie zadowolenia z ich klasyfikowania i podziwiania. Kupione numizmaty powinny zatem znaleźć się w stosownych albumach lub klaserach, za sprawą których bez trudu będzie można je podziwiać, a w tym samym czasie zabezpieczy się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Albumy na monety – duże usprawnienie przy porządkowaniu eksponatów

Kolekcjonerzy monet mają rozległy wybór dodatków pozwalających na bezpieczne ich kolekcjonowanie, jakkolwiek najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tej przyczyny, iż pozwalają na klasyfikację monet jednego rodzaju. Warto pamiętać, że wiele albumów na monety nie posiada fabrycznie zamocowanych kart i trzeba kupować je oddzielnie dobierając je do wielkości zbieranych monet czy banknotów. Dowolność odczepiania oraz dodawania stron jest sporym usprawnieniem przy katalogowaniu eksponatów według naszego uznania – można przekładać je między albumami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co zmniejsza ryzyko zarysowania numizmatów bądź uszkodzenia banknotów. Oprócz tego, mając malutki zbiór, w jednym albumie można przechowywać monety o przeróżnych rozmiarach, należy tylko kupić karty z pasującymi do nich przedziałami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, że częstokroć wyglądają jak książki lub albumy z fotografiami rodzinnymi, więc łatwo skryć je na regale przez wzrokiem potencjalnego złodziejaszka.

Czy w klaserze na monety można trzymać każdy typ numizmatów?

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, by w plastikowych przegródkach albumów przechowywać mniej wartościowe monety, nie mające już stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia numizmatom pełnej ochrony przed działaniem wilgoci i powietrza. Rzadkie monety w stanie menniczym lub te wykonane z metali szlachetnych należy wcześniej zabezpieczyć przez zamknięcie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można później przechowywać w klaserze, gdyż wielu producentów posiada w asortymencie karty do albumów, które bez przeszkód są w stanie zmieścić monety w tekturowych holderach albo w kapslach.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]