Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

Sprawdź, gdzie nabyć buty do jazdy konnej

Jazda konna z każdym rokiem staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to zaskakujące – zwłaszcza, jeśli zauważa się liczne walory tej dyscypliny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, wzmocnienie wszystkich mięśni, a także ćwiczenie odpowiedniej postury. Poza tym ma dobroczynne działanie na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i redukuje stres. Aby jednak w pełni korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy odpowiednio dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – oficerki a może sztyblety?

Rozróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Drugie są o wiele krótsze, ponieważ sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym zapewniają ochronę całej nodze, minimalizując ryzyko powstawania zadrapań i sińców. Sztyblety są znacznie tańsze, jakkolwiek kupując je warto pamiętać o tym, aby wyekwipować się także w osłonę na nogi – sztylpy bądź czapsy.

Z czego wykonuje się buty do jazdy konnej?

wybierając buty do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego są one wykonane. Na rynku odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych zamienników. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej kosztowne, ale warto się je wybrać ze względu na zwiększoną trwałość oraz możliwość dopasowania się buta do konturu stopy właściciela. Polecane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybciej przyjmuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się nieco gorzej, ale jej przystępna cena jest znaczną atutem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]