Personalizowane koszulki w reklamie

Personalizowane koszulki w reklamie

Personalizowane koszulki to nie tylko perfekcyjna metoda promocji marki, ale także niestandardowy pomysł na podarek. Jak można posłużyć się koszulkami z nadrukiem? Jakie metody nadruku stosuje się współcześnie do tworzenia tego typu gadżetów?

Personalizowane koszulki jako narzędzie promocji i nie tylko

Podkoszulki są szeroko stosowane w marketingu – służą do reklamy przedsiębiorstw, usług czy konferencji. Koszulka z niepowtarzalnym nadrukiem może być rozdawana partycypantom targów edukacyjnych bądź wydarzeń sportowych. Logo firmy nadrukowane na t-shirt jest wyraźne i bez trudu przykuwa uwagę ewentualnych odbiorców. Koszulki z nadrukiem można także wykorzystać do integracji pracowników organizacji, na przykład jako część wspólnej identyfikacji ubierany w czasie eventów lub szkoleń firmowych. Oprócz tego koszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można użyć w życiu prywatnym – to znakomity pomysł na upominek, między innymi z okazji Dnia Kobiet, wieczoru kawalerskiego lub dnia imienin. Impreza w gronie rodziny i przyjaciół przeniesie się na kompletnie nowy poziom, jeśli wszyscy obecni ubiorą t-shirty z oryginalnym napisem.

Popularne metody nadruku na t-shirtach reklamowych

t-shirty reklamowe powstają przy użyciu najnowszych technologii nadruku. Przede wszystkim jest nim sitodruk, a więc metoda, w której każdy kolor wzoru jest odzwierciedlony odrębnie na siatce, na przykład metalowej bądź z włókien. W następnej kolejności barwnik przeznaczony do tekstyliów jest przeciskany przez ten szablon. Odtworzone tą metodą grafiki lub napisy wyróżniają się niezwykłą trwałością – koszulki można prać wielokrotnie nie martwiąc się o zniszczenie nadruku. Sitodruk pozwala na stosowanie w zasadzie dowolnej barwy oraz uzyskanie ciekawych efektów, między innymi gradientów, przy czym jest szczególnie opłacalny przy dużych nakładach. Do produkcji gadżetów reklamowych korzysta się także z tampodruku, termodruku, transferu cyfrowego i folii flock. Termotransfer nadaje się do niewielkich druków – nawet pojedynczego egzemplarza! Technika ta polega na wgrzaniu na tkaninę folii flex bądź flock. Ta metoda także charakteryzuje się wysoką wytrzymałością.