Kompleksowy skład książek

Kompleksowy skład książek

Skład książek - więcej informacji o tej usłudze

Dawniej odpowiadał za to zecer, dziś jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, ale stale potrzeba do tego dużej precyzji, znajomości wielu reguł oraz szerokich zdolności. Na czym konkretnie polega? Jakim osobom powierzyć podobne prace?

Oprogramowanie do składu książek

Na rynku znajdziemy wiele programów pozwalających na fachowy skład książek oraz innych publikacji. Największym uznaniem szczyci się z pewnością Adobe InDesign, którego używa większość specjalistów DTP. Trochę mniej chętnie używany okazuje się natomiast QuarkXPress. Te aplikacje to rozwiązania komercyjne, jednak stworzona została również bezpłatna alternatywa – Scribus.

Jaki musi być skład książek?

Skład książek powinien sprawić, że treść będzie jak najbardziej czytelna – nieodpowiednio złożony tekst prędko zmęczy odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim do końca. Istotne są również aspekty estetyczne – publikacja powinna odpowiednio się prezentować. Bardzo ważne jest oprócz tego to, w jaki sposób tekst sąsiaduje z pozostałą zawartością stronicy – obrazami oraz dekoracjami.

Zainteresowanie składem książek

Po podobne usługi często sięgają wydawcy prasy i innych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to nieduże firmy i nie posiadają własnych DTP-owców. Znaczenie składu książek zwiększa się także z uwagi na zapotrzebowanie na self-publishing.

Jakim fachowcom zlecić skład książek?

Dobrym rozwiązaniem okaże się powierzenie podobnych zleceń agencji marketingowej – tego typu firmy korzystają ze sprawdzonych aplikacji, dzięki czemu zyskamy gwarancję, że końcowy rezultat spełni nasze potrzeby.

Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]