Czym wyróżniają się ekologiczne gadżety reklamowe?

Czym wyróżniają się ekologiczne gadżety reklamowe?

W ostatnich latach przedmiot ochrony środowiska przeobraził się w jednym z najważniejszych zagadnień, komentowanych na forum światowym. Nieuchronność modyfikacji naszego postępowania związanego z odpowiedzialnym zużyciem zasobów Ziemi, powoli przenika do każdej sfery życia, również do świata promocji. Teraz zarówno ogromne koncerny, jak i drobne przedsiębiorstwa, aspirują do tego, by być eco-friendly. Swoją troskę o ochronę otaczającego nas świata mogą one zademonstrować odbiorcom w różny sposób, m.in. poprzez stosowanie w akcjach promocyjnych eko gadżetów.

Z czego produkowane są ekologiczne gadżety promocyjne?

Eko gadżety to towary reklamowe, ale wykonane z surowców powtórnie przetworzonych lub łatwo degradowalnych. Są to też gadżety z naturalnych tekstyliów, które mają praktyczne zastosowanie i których obdarowany nimi klient nie wyrzuci zbyt szybko. Powoduje to, iż korzystanie z nich w mniejszym stopniu wyrządza szkodę środowisku. Za ekologiczne gadżety promocyjne uważa się również te artykuły, które wykonano z PP, a więc z polipropylenu. Pomimo, iż to polimer, łatwo poddaje się on przetworzeniu, z kolei kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozpadu nie są emitowane niebezpieczne gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – co oferują dostawcy?

Można przypuszczać, iż w asortymencie hurtowni nieczęsto napotyka się obszerny katalog eko gadżetów. To błędne myślenie. Już sam asortyment odzieży reklamowej jest ogromny – nadruki zleca się na t-shirtach z bawełny organicznej, w najrozmaitszych krojach (dziecięcych, damskich i męskich), a także w szeregu kolorów. Napisy reklamowe umieszczane są na bawełnianych lub jutowych torbach, dostępnych nie tylko w formie popularnych toreb z uszami, ale także m.in. plecaków w kształcie worka. Inne atrakcyjne gadżety tego typu to naturalnie długopisy, które produkuje się z bambusa albo ze zrolowanego papieru, eko puszki z biodegradowalnego polilaktydu, papierowe kubki na napoje, jak również kosmetyczki.