Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Nie przeszukuj już Internetu! Internetowy kantor na miarę Twoich potrzeb znajduje się na https://nkantor.pl.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze bądź w pobliskim oddziale banku – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Aczkolwiek w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Jak działa kantor internetowy?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest jednakowo proste jak kantoru stacjonarnego. Nabywca wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które chce wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, że przewalutowanie można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, na ogół z zeszłej doby. Następnym i bardzo znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready niż te narzucone przez banki oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconego cennika) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory online proponują również kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez konsumentów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej wykonywanej w ustalonym przez użytkownika dniu bądź takiej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po wyznaczonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kantor internetowy – usługa dla pracowników zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory wymiany walut online to usługa dla osób lubiących wygodę, a także dużą niezależność w dyspozycji funduszami. Korzystają z nich także osoby uczące się czy też zatrudnione za granicą oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w walucie obcej. Jednakże nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.