Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Potrzebujesz więcej wiadomości o mass collect? Wejdź na https://flobo.io/mass-collect/

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie taka usługa będzie użyteczna?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest zarazem jego ID. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, na uczelniach wyższych czy wszelkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednak uprzednie nadanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (standardowy przelew, przelew z karty bądź przelew pocztowy). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania ręcznego, a zarazem na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek, jakie mogą mieć miejsce w trakcie tego procesu.

Dlaczego warto korzystać z mass collect?

Chociaż mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (posiadają ją m.in. mBank i PM Bank) wypada rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, również takim, które miesięcznie obsługuje mniej niż setki faktur. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc łatwiejsze monitorowanie wpływających należności) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]