Kredyty frankowe a pomoc kancelarii prawnej

Kredyty frankowe a pomoc kancelarii prawnej

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowegooferującymi polisolokaty bądź kredyty we frankachszwajcarskich. Wachlarz usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest bardzo szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Ponadto są to także postępowania o unieważnienie umów, zwrot gotówki czy zmniejszenia salda zadłużenia.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię?

Należy zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom i prowadziła spory z bankami, m.in. z mBank, Getin Noble Bank, Bank Millennium oraz Raiffeisen Bank Polska. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze podczas wyboru kancelarii specjalizującej się w kredytach frankowych? Istotne, żeby inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają także inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria winna służyć rzeczowym wsparciem i wiedzą, a także pomocą w przygotowywaniu różnego typu dokumentów: pozwu, zawezwania do próby ugodowej, reklamacji i innych.

Kredyt we frankach – pozew przeciwko bankowi

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach i chce go np. przewalutować, powinna poszukać profesjonalnej pomocy w opracowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.