Kredyt bez historii kredytowej – co to jest?

Kredyt bez historii kredytowej – co to jest?

Zaciąganie zobowiązań finansowych cieszy się obecnie wielką popularnością, nie wszyscy jednak mają na to szansę. Jest ogromna liczba osób, które nie mogą wziąć kredytu, bo nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Banki zazwyczaj mają odrębne warunki, według których przyznają kredyty albo odmawiają ich przyznania. Można jednak wymienić ogólne czynniki, określające kwestię posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które spłacają już jakieś kredyty. Na największe trudności muszą być gotowi ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Zaliczają się do nich zwłaszcza studiujący oraz klienci, którzy pracują od kilku lat i osiągają niewielkie zarobki albo są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z tym, iż kredyt nie zostanie im przyznany, powinni liczyć się także emeryci. Naturalnie kredytu nie otrzymają także osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także pracujące za granicą. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle drogie, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank ma mniej restrykcyjne zasady i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, w jaki sposób stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto zatem kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której chce się ubiegać o kredyt. Znakomitym pomysłem jest także na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, lecz wespół z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które doradzić może dobry pośrednik, jest wiele.