Inwestujesz już akcje i obligacje? Może czas kupić sztabki złota?

Inwestujesz już akcje i obligacje? Może czas kupić sztabki złota?

Sprawdź, gdzie kupić sztabki złota.

Gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym czy przetrzymywanie ich na lokacie nie jest teraz tak rentowne jak jeszcze kilka lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowane środki nie zarabiają doprowadziły do tego, iż poszukujemy strategii, które pozwolą naszym oszczędnościom dawać za jakiś czas poboczny zysk. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a głównie – złoto w sztabkach.

Czy sztaba złota jest bezpieczną lokatą?

Na wstępie należy stanowczo zaznaczyć, iż lokata finansów w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto zazwyczaj nie ulega większym i mniejszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna i gospodarcza często podwyższa jego cenę. Naturalnie, można odnotować wahania w jego wartości, jednakże badając jej historyczny wykres bez trudu daje się zobaczyć, iż wraz z upływem lat idzie ona w górę. Dlaczego? Od wieków ilość tego metalu szlachetnego będąca w obiegu ogólnie się nie zmienia. Kiedyś służył on jako uniwersalna waluta, współcześnie jest w szerokim zakresie stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym oraz elektronice, a także – nadal na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż wydobycie złota jest nieprzerwane i w teorii powinno go przybywać, recykling tego metalu zastosowanego między innymi do produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe albo kable USB) jest często nieopłacalny, toteż zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, iż z biegiem lat ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Złote sztabki – produkowane w wielu wagach

Słysząc o lokacie finansów w sztaby złota gros inwestorów momentalnie oceni, iż to nie dla nich, z uwagi na wysoki koszt. Jednak sztabki złota odlewa się w różnych wagach, dlatego praktycznie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 10 g. Takie drobne sztabki są także doskonałe jako upominek. Zamożniejsi inwestorzy, posiadający większe fundusze nierzadko kupują się na cięższe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g, a także 1000 g. Warto jednak mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając cięższą sztabkę kupimy złoto po zauważalnie niższej cenie. Stąd wskazane jest kupować złote sztabki o różnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na równe sztabki.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]