Euro w kantorze online – aktualne przeliczniki i wygodna wymiana

Euro w kantorze online – aktualne przeliczniki i wygodna wymiana

Wymiana zł na euro - więcej o ofercie na www.kantor.pl/euro-kurs-waluty.

Euro to stosunkowo młoda waluta, gdyż w formie banknotów oraz monet została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona dzisiaj głównym środkiem płatniczym w większości krajów Unii Europejskiej. Polska póki co nie spełnia wymagań, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie znaczy, że nasi rodacy nie używają tej waluty na co dzień, czy to zaciągając w niej kredyt lub też robiąc zakupy w zagranicznych sklepach.

Euro – jednolita waluta ułatwia biznes oraz podróżepo Europie

Powszechne użycie euro w państwach będących członkami Unii Europejskiej zdecydowanie ułatwiło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, tak w sferze osobistej, jak i biznesowej. Wspólna waluta to przecież mniejszy problem z oszacowaniem prawdopodobnego kosztu bądź zysku podczas planowania np. transakcji międzynarodowych, co jeszcze dwie dekady temu z uwagi na nieprzewidywalne wahania kursów między walutami wielokrotnie mogło okazać się nietrafioną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa też swobodę podróżowania rezydentów państw członkowskich, którzy właściwie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w optymalną ilość gotówki w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Obecnie potrzebna im jedynie ich aktualna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów pobieranych przez bank przy każdej płatności.

W kantorze online od ręki sprawdzisz aktualny kurs euro

Polska, mimo wejścia do struktur UE w maju 2004 roku, do tej pory nie spełnia wszelkich kryteriów dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy państwa członkowskiego UE każdego dnia kupujemy i prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny kurs euro na stronie kantoru internetowego, a dodatkowo również ekspresowo wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro w kantorach online z uwagi na niższe spready jest bardziej opłacalna oraz bardzo poręczna, gdyż może zostać zaplanowana w dowolnej porze dnia (nawet w środku nocy!), a kupno waluty dokonywane jest po kursach uaktualnianych co kilkanaście sekund, a nie – jak to przeważnie jest przyjęte w kantorach stacjonarnych oraz bankach – w oparciu o średni kurs z ubiegłego dnia.

Nasze dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]