Czym jest kredyt obrotowy?

Czym jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w zakup nowatorskich urządzeń i maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się więc okazać kredyt obrotowy.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują w chwili obecnej nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Jednak należy mieć świadomość, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, więc nie zalecamy tej drogi pozyskiwania finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To także dla dużej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt ten można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt doskonale dostosowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są błyskawicznie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.