Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy kompleksową pomoc prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku bądź podział spadku. Nie są nam również obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia firm lub udziałów w spółkach.

Spadki – działania kancelarii prawnej

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od swobodnej konwersacji z Klientem oraz od omówienia problemu, z jakim się do nas zgłasza. Istotne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób zrozumiały, kompleksowy i klarowny zaprezentować oraz wytłumaczyć zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym krokiem jest zapoznanie się z niezbędną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności zaplanowanie wspólnie ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy metody działania i sporządzenie odpowiednich pism. Staramy się rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, oferując pomoc prawną zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego. Będziemy wsparciem również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporów. W takim przypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Sprawy spadkowe – szczególny typ postępowań

Charakter spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co straciły swoich bliskich, wymaga całkowitego zrozumienia i subtelnego działania. Częstokroć wiąże się to ze współpracą z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich przypadkach nasz zespół, korzystając z wieloletniego doświadczenia, które jest nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.