Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Więcej na temat najpiękniejszych tras rowerowych w Małopolsce na narowery.visitmalopolska.pl/.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu wyraźne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze ciekawe miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy ciekawe, kultowe i nowe, ale na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane i nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie dużo – w wielu z nich spotkamy tłumy, lecz czy znasz te mniej popularne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkiem nieznaną, ale jednakże mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, chociaż nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich cudowny widok – przy dobrej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie i cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprawidłowiej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem niemal nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie romantyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, choć ma podobne zalety.
Przyciągające miejsca w Małopolsce / Piękne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, ciekawe miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy wtrącić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie wyłącznie amatorów, jednak też uznanych alpinistów oraz himalaistów.