Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Korzystna oferta kursu górskiego.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w okresie, gdy wczasowicze tłumnie odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane u stóp słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego wyposażenia wybrali się na wyprawę szlakiem o wysokiej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy miłują wysokie góry i chcą nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka w górach w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, by pozyskać potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie prowadzonym przez specjalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką górską, czyli przewodników górskich, instruktorów wspinaczki oraz ratowników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego posługiwania się czekanem, chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, poznają reguły asekuracji, autoasekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs górski uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się nieodzowne w razie przeróżnych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie omawia również reguły odpowiedniego zachowania się podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma szerokie doświadczenie jako realizator wypraw w pasma górskie całego świata. Szkolenia odbywają się na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w bardzo małych grupach, które zwykle nie przekraczają sześciu osób. W ten sposób przyswajanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]