Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

aktywne wyprawy

Istnieją dwie kategorie ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy każdy urlop pragną zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nowego, czego wcześniej jeszcze nie doświadczyli. Właśnie dla takich osób biura turystyczne przygotowują atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Szansa na zawiązanie wieloletnich znajomości – wycieczki dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych to skrupulatnie przygotowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć rozmaite rejony Polski oraz świata z kompletnie innej perspektywy. Harmonogram takich wycieczek jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na ganku dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających nowych wrażeń to także perfekcyjna sposobność, żeby zdobyć kolejne kwalifikacje, ponieważ nierzadko wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania zasad przeżycia w określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami i czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się procedury survivalu, a także tego, co zrobić w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, a więc np. w przypadku lawiny. Wypada także wspomnieć, iż taka wyprawa w góry pełna jest niełatwych wyzwań wymagających ufności i współpracy z innymi członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wycieczki – dokąd można się wybrać?

Atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a destynacją są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach po górach, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najbardziej znane wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez problemu poradzą sobie również w czasie wyprawy do Namibii lub w Himalaje.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]